ورود کاربران
پست الکترونیکی :
کلمه عبور :
نوع خبر 
 
 
سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین المللی تخصصی علوم زمین با رویکرد آموزش علوم زمین 29 بهمن ماه برگزار گردید.

بسمه تعالی

سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین المللی تخصصی علوم زمین

رویکرد آموزش علوم زمین 29 بهمن ماه

      - اولین کنگره ی بین المللی آموزش علوم زمین با همکاری دانشگاه فرهنگیان ، سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی وزارت آموزش و پرورش در سازمان زمین شناسی کشور در تاریخ 29/11/1392 با حضور دبیران ، معلمان آموزش و پرورش ، مدرسان و اعضای هیت علمی پردیس های دانشگاه فرهنگیان برگذار شد.

 پس از تلاوت آیاتی از قران کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران دکتر پرویز انصاری راد دبیر علمی همایش آموزش علوم زمین ضمن تقدیر و تشکر از آقای دکتر مهرمحمدی ریاست محترم  دانشگاه فرهنگیان  و مهندس کره ای رئیس سازمان زمین شناسی کشور مطالبی را در باره ی مناصب شغلی معلمان مثل تعلیم و تربیت ولایت بر یادگیرندگان که از ویژگی ها و رسالت رسول خداست بیان کردند و به شرافتمندانه بودن ذاتی شغل معلمی نسبت به شغل های دیگر اشاره کردند.

 
در ادامه درباره ی حقوق دانش آموزان نسبت به دبیران  وآموزش و پرورش از جمله فراهم کردن شرایط جهت آموزش بهتر زیستن ، اخلاقیات، ارزش ها، مهارت ها، دانش هاو کسب مراتبی از حیات طیبه اساسی دانسته وهم چنین برخورداری ازکیفیت آموزش مطلوب ،محیط آموزشی مناسب، آزادی اجتماعی ،آداب و فرهنگ در تراز جمهوری اسلامی مطالبی را بیان داشتند.

در ادامه آقای دکتر محمود امانی طهرانی مدیر کل دفتر تالیف و کتب درسی وزارت آموزش پرورش درباره ی چگونگی ارتقاء آموزش علوم زمین در کشور با پرداختن در کتاب های دوره ی ابتدایی و متوسطه به مباحث  نام ها ،اصطلاحات زمین شناسی و محیط زیست مثل آب، هوا ،سیاره زمین پاک، دریا ،پدیده های زمین شناسی مثل زمین لرزه آتشفشان و غیره تاکید کرد.

تا دانش آموزان با کسب دانش و مهارت لازم چگونگی زندگی در کنار این پدیده ها را تجربه نمایند و نهایتا شایستگی یادگیری که همانا به کارگیری آموزش های کسب شده در محیط زندگی است برسند.

در ادامه به حل مساله، ژئوتوریسم ومحیط زیست اشاره داشتند و سپس به مهجور بودن درس زمین شناسی پرداختند که با حذف کنکوردرسال 1395 و تاثیر گذاری نمره ی دروس امتحانات نهایی در پذیرش دانشجو مساله ی ضریب درس زمین شناسی در کنکور حل و فصل خواهد شد. 

بعد از آن ویدیو کنفرانس خانم پروفسور باربارا از دانشگاه همیلتون کلینتون PhD, Professor of Geosciences, Hamilton) College, Clinton ) با موضوع آموزش علوم زمین و جامعه پخش شد و در طول پخش این ویدیو کنفرانس، ایشان بصورت آنلاین نظاره گر بوده و در پایان این بخش به سوالات شرکت کنندگان جواب دادند. گفتنی است که حضار از این ویدوکنفرانس استقبال ویژه نمودند.

 

 

 

بعد از این برنامه برگزیدگان فراخوان مقاله آقای مهندس محمد یوسفی،آقای دکتر انصاری راد، خانم مهندس شراره کلانی و آقای مهندس محمد نوری زاده به ارائه مقاله خود پرداختند.

 در ادامه گردهمایی بعداز اقامه نماز و صرف نهار،ارائه دهندگان مقالات به صورت پوستر ( 59 مقاله)، مقالات خود را بدین صورت ارائه نمودند.  

و سپس یک ویدیو کنفرانس دیگر با عنوان فرصت های برای علوم زمین و استانداردهای جدید آن در ایالات متحده از آقای پروفسور مایکل (Dr. Michael Wysession, Associate Professor of Earth & Planetary Sciences, Washington Universit ) پخش گردید و از آن پس قسمت دوم ارائه مقالات توسط آقای مهندس بهروز صاحبزاده، آقای  مهندس بازوبندی، آقای دکتر رسول شریفی و خانم مهندس مژگان آبی برگزار گردید.

در پایان با قرائت بیانیه رویکرد آموزش علوم زمین به کار خود پایان داد.

 

 

گزارشگران: دکتر پرویز انصاری راد/ عاطفه هاشمی

شنبه 3 اسفند 1392  11:32

آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 2 مهر 1397  17:0:1
تعداد بازديد از اين خبر : 6666

کليد واژه هاي مرتبط : ویدیو کنفرانس، استاندارد، علوم زمین، ژئوتوریسم، تالیف  ; 
Copyright 2010 GSI Congress
انتخاب وب سایت مورد نظر :